fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Slovo starostky obce k pracím na sídlišti

Slovo starostky obce k pracím na sídlištiDatum konání:
7.10.2021
???? Co se to děje na sídlišti? Proč je tam to pole?
To není pole, to je na rozloze 1374 m2 zakládán ????‍???? nový krajinný luční květnatý trávník. Na 6 plochách podél cesty je vyseta směs, která obsahuje 44 různých rostlin ???????? z Agrostis Trávníky. Trávník ve spodní části také oddělí parkoviště u DPS od cesty.
☀️ Cílem nových lučních ploch je zvýšit podíl nektarodárných a pylodárných rostlin v této části sídliště, aby se zde navýšil počet živočišných druhů???? ????????????, které zde najdou svoje útočiště. Dalším přínosem je blahodárný vliv zamezení eroze půdy. ????☀️
Nové barevné a pestré trávníky umožní lidem obklopit se a estetickým působením druhově pestrých směsí květin, bylin a trav. ????????.
???? Zpočátku příští rok bude krajinný trávník skromný, ale po 2-3 letech uvidíme jeho krásu a umožní nám ucítit louky, jak je znali naši předkové.
Tento trávník se seče jen 1-2x do roka ???? (ideálně květen-červen a konec srpna) a to lištovou nebo bubnovou travní sekačkou nebo kosou (kdo z Vás umí ??) na výšku minimálně 4-5 cm nad povrchem půdy.
Posekaná tráva se buď suší na seno nebo se odstraňuje z trávníku pryč. Na seči stávajících trávníků změny nebudou.
☀️Plochy s tímto trávníkem zanedlouho označíme tabulkami ???? a prosím všechny občany o respektování. Do trávníku budou zasazeny do konce listopadu nové ???? (jámy jsou už připraveny).
???? Nový krajinný trávník (květnatá luční směs) na sídlišti vzniká v rámci projektu Obnova ploch zeleně sídliště z Operačního programu životního prostředí a s ním i nové trvalkové záhony, bylinková a růžová zahrada. Projekt vznikl díky podpoře MAS Bystřička. Ukončení prací předpokládáme do poloviny listopadu.