fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Slovo naší paní starostky Ing. Jitky Ivanové DiS.

Slovo naší paní starostky Ing. Jitky Ivanové DiS.Datum konání:
15.12.2020
1.jpgTak jako každý z nás bych si přála, aby čísla pozitivních klesala a nastával postupný přechod k normálnímu životu. Bohužel opak je pravdou ☹️ .
????Je skutečností, že u nás v Přáslavicích za poslední týden bylo nově pozitivních 1️⃣1️⃣ osob. Čísla naštěstí nerostou‼️ Hospůdky i tělocvičny se opět od pátku zavírají a znovu vstupují v platnost staronová opatření. Že se v nich už skoro nikdo nevyzná komentovat nebudu, to už posoudí každý sám.
V úvodu prosincového zpravodaje jsme psala, že punč u stromečku i Silvestr bude a připravujeme ho. Suroviny na punč ???? už sice zabírají místo ve skladu, ale vzhledem ke všemu dění jsme se s kolegy rozhodli obě akce zrušit.
⚠️Nekoná se tedy ani punč 17.12. a bohužel ani setkání na Silvestra ve Vrtově. Zachován bude jen tradiční ohňostroj, čas sdělíme dodatečně. ‼️⚠️
????Ale v každé situaci se dá najít něco pozitivního!
Máme tu příležitost zažít zvláštní rok plný událostí, budeme mít o čem vyprávět vnoučatům ????????.
????Představuji si, jak za 20 let, 1. března 2040 bude Česká televize vysílat celodenní program o první pozitivní osobě v ČR v době pandemie, a já jako zasloužilá starostka pamětnice???? budu líčit nevěřícím udiveným divákům, jak se v obci v roce 2020 šily a distribuovaly roušky a hospody byly několik týdnů zavřené. Jak zdržení u kamarádky krátce po 23. hodině byla záminka půjčit si sousedovic psa a jít ho venčit.
????A tak abychom měli dostatek fotek a materiálů k tomu pamětnickému budoucímu vysílání, vyfotili ????jsme se u toho našeho vánočního stromku alespoň pro všechny na památku tak, jak chodíme do práce - v roušce a pracovním.
Bohužel se nemůžeme setkat ani u zpívání a punče, ale můžete se u stromku vyfotit ???? na procházce s rodinou nebo kamarády ????‍????‍????‍????. A já Vás všechny vyzývám, abyste se na focení nezapomněli (ideálně s letákem Vánoce Covid 2020) a poslali nám fotky ???? u obecního stromku ????na úřad (obecpraslavice@email.cz) do 27.12.2020. My z nich sestavíme virtuální setkání rodin, kamarádů, skupin u toho letošního stromku v prazvláštní době. Ať máme na co vzpomínat a náš nový kronikář o čem psát! ????
Přeji Vám jménem všech pracovníků obecního úřadu i jménem svým, ať prožijete klidné a radostné Vánoce a do nového roku pevné zdraví, pozitivní mysl a energii do dalších dnů!
A těšte se na jaro! To astronomické přijde už za 97 dnů ???????????? a na to si ten jarní punč určitě dáme!
( převzato z facebookových stránek paní starostky Ing. Jitky Ivanové ).