fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Situace na státní komunikaci II/437 - vyjádření starostky obce Přáslavice

Situace na státní komunikaci II/437 - vyjádření starostky obce PřáslaviceDatum konání:
21.6.2021
❗️Přáslavice zažívají od víkendu návrat do 90 let ????. ????????
????Díky popraskané dálnici vlivem horka zažívá obec dopravní kalamitu. Nepřetržitý proud kamionů, nákladních a osobních vozidel projíždí obcí po silnici II/437. ????????????????
????Přejít bezpečně cestu nebo se zařadit do proudu je nadlidský výkon. Projet od středu obce na Mrsklesy téměř nemožné.
Od rána jsem ve spojení s obvodním oddělení policie ve Velké Bystřici ????‍♀️ ohledně zajištění přecházení silnice, aby se dostaly děti do školky, žáci do místní školy a studenti do Olomouce.
????Podle zákona o obcích jsem žádala o součinnost Policie České republiky - Dopravní inspektorát Olomouc ????. Obrátím se i na krajskou dopravní policii. ???? Nejdůležitější je zajistit průjezdnost křižovatky na Mrsklesy, kde je umístěn sběrný dvůr obce a také skládka Mrsklesy, kam míří svozová auta ????. Navíc i brány do vojenského prostoru Libavá. Stačí jeden "kuka vůz" nebo auto vojáků, kteří potřebují odbočit doleva a vznikne "špunt" a kolona až k vjezdu z Olomouce. Navíc se tato kalamita setkala ještě s uzavírkou silnice v Obec Svésedlice.
????Obracím se tímto na všechny občany, aby, pokud je to jen trochu možné, zvolili alternativní trasy při cestě do Olomouce a jinam. ????
????Věřím, že odpovědní pracovníci ŘSD ???? a dalších složek zajistí co nejrychlejší opravu zničeného úseku, aby se auta mohla vrátit na dálnici a my se mohli v noci vyspat.
Buďme prosím trpěliví, snažím se o maximální součinnost se všemi odpovědnými.