fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Oznámení Fakultní nemocnice Olomouc

Oznámení Fakultní nemocnice OlomoucDatum konání:
13.3.2020

Máte-li podezření na onemocnění způsobené infekcí koronaviru, nechoďte do nemocnice mezi ostatní pacienty, ale volejte ihned tísňovou linku 112. Tak zní výzva Fakultní nemocnice Olomouc, kterou největší zdravotnické zařízení na střední Moravě vysílá k veřejnosti na základě metodického pokynu Ministerstva zdravotnictví ČR. Ve FN Olomouc navíc počínaje čtvrtkem 5. března 2020 až do odvolání platí plošný zákaz návštěv.

Příznaky počínajícího respiračního onemocnění (dýchací obtíže, kašel), horečka nad 38 stupňů, a zároveň pobyt v posledních 14 dnech před začátkem prvních příznaků v italských regionech Emilia-Romagna, Lombardie, Piemont a Veneto či v jiných oblastech s vysokým počtem onemocnění vyvolaných novým koronavirem, zejména Wu-chanu (Čína), Jižní Koreji a Iránu. Jestliže splňujete tyto podmínky, zůstaňte podle doporučení ministerstva zdravotnictví doma, omezte kontakt s ostatními lidmi a telefonicky kontaktujte telefonní linku 112. Operátor tísňové linky vám zprostředkuje kontakt s pracovníky místně příslušné krajské hygienické stanice, kteří vám sdělí další postup k zajištění vyšetření a prevence šíření nákazy.

Pokud však už pacienti s podezřením na nákazu koronavirem sars-cov-2 přece jen i v takové situaci vyrazí do Fakultní nemocnice Olomouc, budou od pátku 6. března nasměrování do nově zřízené izolované čekárny pro pacienty s podezřením na infekci koronavirem. Ta se nachází ve spojovací chodbě mezi Oddělením urgentního příjmu (budova A) a Oční klinikou (budova E1). Zde se příchozím dostane instrukcí, jak dále konkrétně postupovat.

Fakultní nemocnice Olomouc dále z důvodu prevence šíření nákazy vyhlašuje s platností od čtvrtka 5. března 2020 plošný zákaz návštěv na všech klinikách a odděleních. Toto nezbytné nařízení bude platit až do odvolání.

Vedení FN Olomouc se také rozhodlo přerušit až do odvolání praktickou výuku všech studentů na klinických pracovištích FNOL. Cílem tohoto opatření je omezit ve výuce kontakt studentů s pacienty a nemocničním personálem z důvodu omezení šíření infekce koronavirem.popup.jpg