fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Informace Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje

Informace Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého krajeDatum konání:
1.6.2020

 

S ohledem na formu, kterou vláda ČR zvolila pro návrat dětí do školských zařízení, a návazné rozhodnutí vedení Olomouckého kraje platí i po 25. 5. 2020 v rámci autobusové dopravy režim jarních prázdnin. Důvodem je minimální využití spojů oproti standardní povinné školní docházce. Školní docházka je nyní založena na dobrovolnosti, děti jsou organizovány do skupin o omezeném počtu a pobyt ve škole neodpovídá standardnímu rozvrhovanému času výuky. Majoritně je výuka na několik posledních dní do uzavření klasifikace řešena formou distančního studia žáků a studentů.

Aktuálně vláda uvažuje o návratu do školských zařízení v omezené míře a na základě dobrovolnosti u žáků 2. stupně základních škol, středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol od 8. června 2020. Žáci a studenti by tak měli možnost vrátit se do školských zařízení ještě v tomto školním roce. Předpokládá se ovšem pouze výuka ve formě konzultací a třídnických hodin, nikoli povinná s cílem zajištění povinného vzdělávání. S ohledem na opětovné přísné hygienické podmínky a další organizační záležitosti je vysoký předpoklad docházky pouze v některé dny v týdnu a na omezený čas po dobu několika málo dní.

Žádáme Vás, s ohledem na výše uvedené, abyste o této skutečnosti informovali také ředitele školských zařízení, a společně s nimi tak pomohli najít optimální řešení pro využití stávající dopravní obslužnosti k dopravě žáků do škol, a to i za cenu mimořádné a dočasné úpravy režimu zahájení doby školní výuky. Při řešení došlých připomínek jsme se přesvědčili, že to možné je.

Zabýváme se intenzivně všemi podněty, připomínkami a dotazy na dopravu dětí do obcí, rodičů a ředitelů škol a hledáme taková řešení, aby mohlo vše fungovat bez problémů. Ve většině uváděných případů existuje alternativní řešení jízdou autobusy s mírným časovým posunem. Těch je potřeba využít prioritně.

Děkujeme Vám za pochopení této i pro nás nepříjemné situace. Společně to ale zvládneme.