fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Slovo starostky obce Ing. Jitky Ivanové DiS. - Dětská skupina v Přáslavicích

Slovo starostky obce Ing. Jitky Ivanové DiS. - Dětská skupina v PřáslavicíchDatum konání:
14.7.2022
Dětská skupina v Přáslavicích od 1.9.22 bude!
Ještě vloni jsme do školky brali i děti do 3 let. Letos po zápisu je ovšem vše jinak ????????. Nejen nová výstavba u nás i v sousední Obec Svésedlice způsobila, že míst není dostatek.
Navíc si dobře vzpomínám, jak jsem já sama před více jak 20 lety řešila jak skloubit, aktivitu, cestování, práci, děti, rodinu. Už tehdy jsem šla tak trochu proti proudu a na mateřské nebyla obvyklé 3 roky. Díky Věra Kovářová · vidím, slyším, řeším a Barbora Urbanová , že toto téma zvedáte i v Praze ve sněmovně!
 
Je květen, co teď?
Dětská skupina se přímo nabízí, kontaktujeme s místostarostkou majitelku BABY PARK Velká Bystřice . Tohle naše trio je funkční. Stihneme to? Času málo, ???? odhodlání veliké.
To máte - ????????????vymyslet kde a jak (díky holky z úřadu za nové pohledy), projektant- prohlídky, vize, dotace? hygiena- hasiči-stavební úřad- konzultace, zastupitelé- vysvětlit, schválit, posvětit- projektant nakreslit, hygiena-hasiči-stavák- konzultace II- tak ano nebo ne? - vybrat firmu - zajistit stanoviska, změnu užívání, dotace, ????????schůze s nájemníky - vysvětlujeme proč právě tady a teď .....
 
Je začátek července a dokumenty v ???? nesu k projednání.
Musím říci, že to možná bylo nadšením žen, že to prostě dáme nebo jen shoda okolností, ale všichni odborníci a úředníci vyšli vstříc a zkrátili své termíny! Díky.
V pondělí můžeme začít sádrokarton, předělávat příčky, budovat, tvořit. To prostě dáme, i kdyby tam chlapi měli spát a my v noci uklízet ????????.
 
Všichni si přejeme, aby rodiče co nemohou nebo nechtějí čerpat 3 roky na mateřské mohli dávat děti už od 2 let variabilně do skupiny, jak jim to vyhovuje přímo u nás na dědině Obec Přáslavice , bez složitého dopravování do města. A pak plynule přejdou do protější budovy školky a do první třídy do opravené školy.
Málo využívaná zasedačka v DPS na sídlišti tak už v září ožije dětmi , chvilku ten stavební ruch prostě všichni vydržíme. A určitě obyvatelé domu i děti ze skupiny najdou společné aktivity. ????